Už nějaký ten čtvrtek chodíme s Anežkou do Klubíčka do lesní školky ZeMě. O tom, jak je to tam úžasné napíšu někdy příště, ale dnes jsem nafotila šití stromového miminka, které děti o dalším putování mají v lese objevit.
Postupovala jsem podle návodu na webu školky a tady jsem ho trochu doplnila o vlastní poznatky a fotky.
Na stromové miminko budeme potřebovat: filc přírodní barvy, látky tělové barvy, nitě, nůžky, šišku, čočku, vatu.
Z filcu ustřihneme kolečko, které obšijeme 1cm od okraje, vzdálenost mezi stehy by měla být alespoň centimetr.
Začneme utahovat pytlíček a na dno vložíme čočku nebo jiný podobný materiál, co zrovna doma máme.
Z textilu tělové barvy vystřihmeme čtverec 12x12cm. Doprostřed dáme výplň(v mém připadě vatu) a vytvoříme hlavičku miminka.
Hlavu omotáme provázkem a vytvoříme ducha ;-)
Hlavu vložíme do pytlíčku a pevně přišijeme dohromady.
Na hlavu namalujeme nebo našijeme oči. Já jsem udělala pouze dva uzlíky.
A jdeme na vlasy. Namotáme si nit na ruku.
Vzniklé očko z nití na jedné straně svážeme a na druhé rozstřihneme.
Poté vlasy přišijeme, já udělala pět kusů.
Tak jsem moc zvědavá, co bude Áňa na své stromové miminko říkat. I kdyby nakonec upadlo v zapomnění, tak mě jeho vyrábění moc bavilo.
0 komentářů
Děkuji, že jste si udělali čas a napsali mi komentář :)